Chytrá domácnost aneb vivat moderní elektronice

Přibližně již čtyři roky je interesantní záležitostí smart home v rámci domácích spotřebičů. Technologie se vyvíjí, nicméně záměr zůstává neměnný, tj. poskytnout maximální komfort a ulehčení domácí práce.
moderní elektronika

Ovládání na dálku dnes již realitou

Aplikace v chytrém telefonu i tabletu dokáží zcela ovládat domácnost na dálku. Mezi zcela běžné standardy v tomto směru náleží osvětlení domácnosti, topení či klimatizace. Stejně je tomu tak i v rámci televize, audio přehrávače. Dnes je tak možné ovládat prostřednictvím mobilního telefonu chod domácnosti. Nastavit topení a přijet domů do tepla. Stejně tak lze takto na dálku si zapnout topení na chatě, kam pak dorazíte v pátek a už vás přivítá příjemné teplo.

Na dálku lze řídit i kuchyňské spotřebiče, stejně tak i spotřebiče v koupelně apod. Ano! Lze tak ze své kanceláře v práci díky mobilnímu telefonu si doma zapnout pračku či sušičku, v kuchyni troubu. Dokonce jsou už takové chytré aplikace, které umí i upozornit, že váš spotřebič nutně potřebuje servis.

Předností v budoucnosti bude schopnost přístrojů odeslat automaticky signál servisu o tom, co konkrétně se pokazilo. Technik tak bude detailně informován a již přijde s potřebnou součástkou a výbavou v rámci opravy.

Domácí elektronika pod dohledem

Z pohodlí domova a gauče lze ovládat některé spotřebiče a elektroniku. V případě pořízení elektroniky do domácnosti, je zapotřebí přistupovat s rozmyslem. Neunáhlit se. Je zcela i reálné pořízení pouze toho, co skutečně potřebujete z elektroniky

Inteligentní domov není jen nereálná vize

V rámci propojení chytrého mobilního telefonu a spotřebičů lze tak kromě úspory času si užít i zábavu. Přeci jen se jedná o dokonalost v rámci technické vymoženosti.
dveře pračky
Dnes je tak možné velmi snadno zabezpečit domov. V rámci mobilního telefonu a pořízení adekvátní věci, jako je například IP kamera, senzor pohybu apod. Tato zařízení je reálné ovládat jen pomocí mobilního telefonu a k tomu náležející aplikace. Zařízení mezi sebou komunikují.

Ovládání světel v interiéru i v exteriéru! Můžete si tak rozsvítit už při cestě domů z práce a vejít do domu, kde se již svítí. Díky chytrým LED žárovkám tak si lze i dopřát velmi atraktivní prvky, jako je například ovládání intenzity osvětlení, barvu světla. Vše lze ovládat na dálku pouhým chytrým telefonem.