Dejte v interiéru prostor nestárnoucímu retro stylu!

Jak poznáte retro? Poměrně jednoduše vraťte se zpátky do doby někdy před padesáti lety. Pokud si to nepamatujete, koukněte na obrázky, nebo si přečtěte náš seznam, jak poznat retro styl:

Barvy, barvy, barvičky
Všude se to bije a blýská, nikde není žádná šeď. Čím víc barev, tím víc Pop art! Barvy se kombinují a mají blyštivé barvy. Žádná vykřičení neonová, ta přišla až v devadesátých letech. Tyhle barvy jsou nádherné především na doplňcích. Nejčastěji jsou hořčicové, avokádové, šeříkové, oceánové, půlnoční nebo růžové. Nezapomeňme na pastelové kombinace blankytně modré, starorůžové, matně oranžové a cihlové – to bylo in!

Doplňky
Polštářky, ozdobné pruhy tapety, motivy na stěnách, hodiny, podložky, obrázky, obrazy, závěsy, podsedáky, čalounění, přehozy, koberce. Všechno tohle může mít prvky retra, které jednoduše letí. A nezapomeňte na plakáty! Ty jsou rozhodně retro, zvlášť s tím správným motivem. Beatles, Marylin Monroe, Audrey Hepburn, ale také motocykly z padesátých let a automobily snad ještě starší! A samé správné značky, Jaguár, Ferrari nebo americké značky jako Chevrolet či Mustang.

Jaké doplňky si v retro stylu pořídit?
Můžete si pořídit cokoli od drobností jako kalendářů nebo květinářů až po celé obývákové zdi. Ale můžete si pořídit také povlečení, lampy a svítidla nebo šperkovničky, ty jsou velice oblíbené. V kuchyni se vám pak jistě budou vyjímat retro dózy a různé plechovky.

Plechová cedule
To je jeden z typicky retro doplňků. Má dlouhou životnost a nevybledne jako papír. Můžete si pořídit i cedule 3D neboli prolisované. Ty jsou velice populární.

Retro dózy
Ty prozáří každou kuchyni. Navíc jsou plechové, takže uchovají potraviny v bezpečí. Ale můžete do nich uložit i jiné drobnosti, třeba na šití, látky nebo hračky pro děti.

Retro polštářky
Nejrůznější barvy a odstíny, ale také motivy. Dnes můžete sehnat na internetu cokoli, ve vašem interiéru se budou vyjímat.