Kdo vám vyčistí v domácnosti odpad


Když se rozhodne mladá žena osamostatnit od rodičů a pořídí si vlastní bydlení, byť jej třeba zdědí, nebude to mít snadné zejména po technické stránce. Sice si zřejmě dobře poradí s úklidem domácnosti, ale v případě nějaké technické závady na různých systémech bude muset povolat odborníky. Ne každá dívka je totiž natolik zdatná v kutilství, že by měla doma perfektně vybavenou dílnu, a zvládala alespoň jednoduché pracovní operace.

kanalizační potrubí

Jednou z těch rádoby jednoduchých, ale mnohdy vysloveně zapeklitých činností je čištění odpadů. Na Internetu se můžete leckde dočíst, jak si vystačíte s louhem sodným, a že si poradí i s velmi odolnými usazeninami, a tak můžete nabýt dojmu, že se vám v tomto směru doma nemůže nic stát, ale „chyba lávky“. Louh si neporadí se vším, navíc může některé části potrubí a armatur poškodit jakožto agresivní žíravina. Někdy je zkrátka vhodný čas povolat na pomoc instalatérský havarijní servis.

poklop od kanálu

Když je problém až v kanalizaci – jestliže se nepodaří propláchnout odpad louhem, raději tento proces neopakujte a povolejte na místo instalatéra. Může totiž dojít k ucpávce v poměrně velké vzdálenosti od kuchyňského či koupelnového sifonu a závada může být až v kanalizaci. Tehdy vám pak nepomůže ani gumový zvon a různé amatérské metody prostrkávání instalatérského nebo elektrikářského péra.

Zanesená kanalizace nebývá sice tak častý problém, ale stává se, že je zapotřebí protáhnout ji masivní tlakovou tryskou, anebo nasadit do pracovního procesu frézovací hlavici, která proráží usazené bahno, kameny, štěrk a rozrostlé kořeny okolní vegetace.

A jedna důležitá poznámka na závěr: instalatéři udržují havarijní servis v provozu nonstop, tedy 24 hodin denně, včetně svátků, víkendů, Štědrého dne i Silvestra a Nového roku. Technické závady si totiž nevybírají termíny podle kalendáře.