Škola hrou

Sledovávání seriálu v originálním znění je skvělý způsob, jak si zlepšit jazyk, konkrétně v tomto případě angličtinu. Mimo to se můžete při sledování naučit i něco málo z historie. Tento seriálový výběr je určen spíše pro mladší děti, ale to neznamená, že se nehodí ani pro ty starší. Neobjevuje se zde však násilí ve větší míře nebo jiné mládeži nepřístupné scény.
chlapeček před tv
MERLIN
Scénaristé: Howard Overman
Žánr: Dobrodružný, historický, fantasy
Příběh: Asi každý už slyšel o králi Artušovi a jeho dobrodružství. Tento příběh je však trochu jinak. Hlavní postavou je Merlin, který však není starý moudrý kouzelník, ale nezkušený a mladý. Příběh vypráví nejen o boji dobra proti zlu, ale také o tom, jak si dva sobě naprosto rozdílné charaktery navzájem ovlivňují život. Artuš je korunní princ, který je mírně nafoukaný a Merlin se shodou okolností stane jeho sluhou. Pomocí magie mu zachraňuje život, ale Artuš se vše dozvídá až v posledním díle, protože na Kamelotě je přísné pravidlo zákazu magie, které se trestá smrtí. Seriál si pohrává s „stvoření magie“ (Pegasové, draci, lamie apod.) Každý díl má svou vlastní zápletku, ale přesto pokračuje v hlavním ději. Sice je příběh převyprávěn jinak, ale vše končí stejně, a to Artušovo smrtí.
veget u tv
DOCTOR WHO
Scénaristé: Russel T. Daviss,Steven Moffat
Žánr: Sci-fi
Seriál je zapsán v Ginessově knize rekordů jako nejdéle běžící sci-fi seriál, v listopadu roku 2013 bylo již 50. výročí. Za tato léta se v hlavní roli Doktora vystřídalo několik herců.
Děj: hlavní postava Doktor, který je mimozemšťan z planety Gallifrey. Jeho rasa se jmenuje Pán času. Jelikož je Pánem času, vlastní stroj času jménem Tardis, která vypadá jako modrá policejní budka, která neumí cestoval nejen časem ale i prostorem. Páni Času, kromě vlastnictví Tardis mají ještě jednu zvláštnost. Umí zregenerovat, změnit svou tvář. Proto tento seriál může existovat 50 let a ještě dále, jak doufám. Seriál je rozdělený do dvou částí staré a nové díly. Staré díly jsou od roku 1963 až 1996. Nové díly vychází od roku 2005, v pořadí je to 27. série, ale po obnovení seriálu se série začaly počítat znovu čili je označována jako první 7 Doktor je spravedlivý a zkrátka zářný příklad kladné postavy. Ale i on má svá tajemství. Největší z nich je jeho pravé jméno, jelikož „Doktor“ je jen přezdívka, kterou si sám dal.