Velké prostory v bytě nejsou vždy výhrou

Jsme lidé rozdílní a rozdílné jsou tudíž i naše názory. Občas je to velmi složité najít uspokojení do takové situace, ve které se zrovna nacházíme. A tak ani není divné, že ti, co mají malý byt, jsou nespokojeni s jeho velikostí, což je přirozeně pochopitelné. Na druhé straně stojí majitelé daleko větší prostorů a místností, že by jim mohl leckdo závidět, ale i zde se setkáváme běžně s bezradností. Naštěstí skutečně nikdy nejsme sami na to, jak si to dobře v bytě uspořádat. Možností je skutečně mnoho, kdy existují počítačové programy přímo na prodejnách a můžeme si udělat předběžnou představu nebo hrát tak trochu víc na jistotu a oslovit designéra. Bytový architekt má bohaté zkušenosti a rozhodně poradí, jak správným způsobem rozdělit větší místnosti.

rohová sedačka v bytě

Přehnaně velký pokoj je nevýhodou

Můžeme dělat, co se dá, pořád místnost bude vypadat neútulně a nemluvíme o tom, že jsou poté i méně komfortní. Přirozeně nic není ztraceno a všechno se dá zachránit. A i když nemůžete přijít na to, jak si s takovým pokojem poradit, možností je hned několik.
rozložená rohová sedací souprava

Můžeme ho totiž rozdělit a to se dá udělat rovnou dvěma způsoby:

Opticky – což není sice složité, ale kdo o tom nic neví, tak ani jednoduché. Zde si budeme hrát s volbou materiálů, tak aby nám pomohly docílit útulnosti v místnosti. Začít lze podlahou, kdy můžeme použít dva různé typy podlah, nebo se zaměřit na odlišnou malbu či obklady stěn. Mnohdy si postačí barevně pohrát pouze se sloupky nebo překlady.

Fakticky, což je reálný zásah. Vytvořit příčky, květinové stěny nebo si velmi šikovně rozvrhnout nábytek. Ideální jsou v tomto případě i rohové sedací soupravy rozkládací. Ty mohou svým tvarem umožnit oddělení prostoru na dokonalé lenošení, soukromí a dokonce díky tomu, že se dají rozkládat, tak poskytnou i zázemí pro ty, kteří se zdrží do pozdních hodin. Je pravdou, že se majitelé nemusí tolik obávat o její velikost nebo funkčnost, tudíž je dobré se zaměřit ještě třeba i na možnost nejen rozložení, ale úložného prostoru či přikoupit ještě nějakou modulární část. I takový prvek pomůže skvěle zútulnit prostředí a jako bonus poskytnout maximální pohodlí.