Hlavní nepřátelé při vašem hubnutí

Jídlo je jakési pouto mezi vámi a vaším okolím. Vždy, když se sejdete s rodinou u jednoho stolu, je to většinou u společného oběda nebo večeře. S kolegyní trávíte polední přestávku nad kávou a něčím k zakousnutí, zákazníka pozvete na pracovní oběd, s kamarádkami zajdete na drink. Když se ale rozhodnete držet dietu, všichni tito vaši blízcí se stávají jakýmisi sabotéry vašeho hubnutí.

DĚTI
Děti milují sladké, kterým vás budou při dietě tak akorát ponoukat. Chce to zatnout zuby a prostě sladkému odolat. Také dojídání zbytků na jejich talíři je pro vás dost špatný zvyk, který si nyní budete muset odepřít. Spočítejte si, kolik jídla po nich dojíte! Tu kousek svačinky, maso z oběda, zbytek rohlíku od večeře. A najednou vám to hodí docela obstojnou kalorickou porci navíc.

PARTNER
Pokud váš partner není ochoten podpořit vás při vašem rozhodnutí držet dietu, nezbude vám nic jiného, než vařit dvě jídla najednou, a ještě se držet, abyste si neurvala aspoň kousek z jeho hranolek a smažáku. Odpovědnost za to, co sníte, je však čistě jen na vás. Nejlepším řešením však bude, když si společně naplánujete pár oblíbených jídel ze zdravých receptů.

PŘÁTELÉ
Pokud se účastníte přátelské párty, potkáte tam nejen spoustu přátel, ale také spoustu příležitostí, které se budou příčit vašemu předsevzetí o dietě. Jistě ale na stole najdete také něco méně kalorického a dietního.

BABIČKY
Uniknout babičce a jejím proslaveným buchtám a skvělé kuchyni někdy prostě nejde. Zkuste proto hlídat alespoň velikost porcí, případně si jídlo nechte zabalit a doma ho někomu darujte.

KOLEGOVÉ
Zvou vás kolegyně, i přesto, že moc dobře ví, že držíte dietu, do cukrárny nebo rychlého občerstvení, nebo vám pravidelně nabízejí to, co doma včera upekly? Nenechte se zlákat, noste si zdravé jídlo z domova, nebo případně zkuste kolegyním navrhnout, že byste mohly dietu držet společně.