Interiérové zábradlí ke schodišti

Pokud je nutností vybudovat v místnosti schodiště, aby se zpřístupnilo například podkroví, tak se rozhodně musí vycházet z dispozice bytu. Konstrukce musí být stabilní, bezpečná, ergonomická, dobře osvětlená, pohodlná a schody by skutečně nikdy neměly být bez zábradlí, které k bezpečnosti jen přispívá. Takové ochranné zábradlí můžeme vidět nejen na schodištích, ale i balkonech nebo francouzských oknech. K zábradlí je přirozeně vhodné madlo a velmi důležité je samotné ukotvení. Zpravidla se připevňuje ke konstrukci schodiště, případně na zeď. Nicméně zábradlí na schodiště http://www.kmkdesign.cz/zabradli.phpnabízí nejen bezpečnost, ale také je na výběr mnoho různých provedení a kombinací materiálu. Poté přichází na řadu estetika a ta je v interiéru bytu velmi důležitým aspektem.
zvenčí domu schodiště a zábradlí

Venkovní zábradlí

Tady musíme dát přednost materiálu, které hned tak nerozhodí žádné povětrnostní podmínky. Také určitě by mohla být na předním místě výčtu požadavků jeho údržba. Venkovní zábradlí se montuje u francouzských oken, na balkónech, u všech vchodů budov, které mají před vstupem schodiště a také na různých stezkách, kde se ale převážně bude používat přírodní materiál, kterým je dřevo a lépe zapadne do přírodního rázu. Velmi častou volbou je nerezová varianta zábradlí, která nevyžaduje tak velkou údržbu a rozhodně je lepší jeho instalace než kdybychom zvolili ocelové, https://www.metrostav.cz/cs/nase-technologie/ocelove-konstrukce které by po čase ztratilo svůj vzhled.
dřevěné kombinované zábradlí

Volba produktu podle jeho umístění

Někdy je těžké se rozhodnout, kterou variantu zvolit nebo jaký materiál by nám lépe vyhovoval. Nejlepší je se poradit, než udělat chybu. Do vyšších pater je lepší zvolit lehčí materiál, kterým je například hliník, tolik nezatíží celkovou konstrukci a dokonale ochrání. Kdo chce pro změnu luxus, asi nebude váhat nad nerezovou variantou se sklem, která propustí více světla a provzdušní prostor. Možností je skutečně daleko více a pro každého je možnost si vybrat to, co mu bude nejvíce vyhovovat.