Inu, všeho s mírou

Jen se zeptejte rodičů, co dělali celé dny bez internetu. Jak to všechno stíhali? Kde vyhledávali informace, které potřebovali znát? Jak mohli vlastně bez něj existovat! Možná se dozvíte, že měli život i přesto šťastnější. Že jim vadí současný uspěchaný život, i když by se jim mělo díky internetu vytvořit v životě místo pro pohodlí.
ruce na očích
Každá doba s sebou nese vývoj a pokrok. Tak to je a bude. Kdo se zajímá o dějiny, určitě mu neušla éra průmyslové revoluce, nebo vznik manufaktur. Také to byl pro společnost šok. Na tom se nic nezmění. A dnešní společnost? Dnešní společnost si život bez připojení k internetu nedokáže ani představit! Kdo jej nemá v mobilu, není normální. To je prostě trend.
Přesto je důležité, abyste se nenechali unášet pokrokem doby, a přitom zapomínali na podstatu člověka.
· Internet, ať je desetkrát vysokorychlostní, než před pěti lety, Vám neposkytne dotek blízké osoby. Můžete mít na sociální síti stovky přátel, a přesto jste v místnosti sami. Ï když podstatou člověka je družnost.
· Dokonce Vám neposkytne ani čas na promyšlení při některých internetových úkonech. Kolikrát se Vám stalo, že jste zbrkle nakoupili, nebo objednali službu, která Vás ve finále nepotěšila. Doba je vážně rychlá a my jí tak trochu ustupujeme ve své přirozenosti.
tři osoby
Internet a vysokorychlostní připojení je velmi důležité. Jsou momenty v životě člověka, kdy se bez něj neobejdeme, a navíc jsme rádi, že pracuje spolehlivě. Získat potřebnou informaci v několika vteřinách je občas skutečně nezbytně nutné. Buďme tedy za něj rádi. Ale nepodléhejte jeho svodům. Můžete přijít o spoustu času, který byste mohli strávit jinak a lépe. A také se můžete stát obětí internetových pirátů, nebudete-li opatrní.
Nenechte si řídit svůj život závislostí na internetových stránkách. Všechno stejně neschroustáte. Není to v lidských silách. Rozdělte si svůj čas mezi technické zázemí a přítomnost přátel a rodiny. Nezapomeňte komunikovat hlasem, jinak nám díky evoluci zaniknou hlasivky. Nenechte se zrobotizovat. Používejte internet k obohacení sebe sama, nebo k pohodlnému obchodování. Ale nestaňte se otroky internetového připojení. Všechno dělejme s mírou.