Jak ukládat oděvy do vestavěné skříně

Oddělené bundy a kabáty

Hygienické návyky patří k základním preferencím při ukládání oděvů ve vestavěné skříni. Veškeré skříně na míru svádí svou obří úložnou plochou plnit je bezmyšlenkovitě a pokud možno využít volný prostor tak, jak nás napadne. Měli bychom však dodržet základní pravidlo oddělení svrchníků od ostatních oděvů. Zvenčí totiž s sebou přinášíme mnoho nečistot, které jsou zvláště na bundách a kabátech zastoupeny ve formě toxického spadu. Neměli bychom je tedy vkládat na ramínka pod regál se spodním prádlem. Ideální případ nastává, jestliže máme více skříní a jednu z nich věnujeme právě bundám a svrchníkům, nejlépe ve vstupní chodbě.
rukávy košilí.jpg

Čisté a nošené

V jednom samostatném oddílu šatní skříně by měly být odkládány svršky, které nejsou úplně čisté – vyprané v pračce a zbavené mikroorganismů žehličkou. A v zásadě je jedno, zda jde o košile, mikiny, nebo kalhoty. V tomto případě jde o váš tělesný pot, kterým by nasákly ostatní čisté oděvy. Spodní prádlo pochopitelně mezi ně neukládejte, to patří do koše na špinavé prádlo.
saka na ramínkách.jpg

Obuv

Sezonní obuv patří pouze do samostatného botníku mimo veškeré oblečení. A ta mimosezonní by měla být vždy pečlivě umytá a uložená po důkladném proschnutí do plastové krabice (boxu) s uzavíratelným víkem. Občas se vyplatí uzavřenou krabici otevřít venku na balkoně nebo na zahradě a nechat obuv chvíli na vzduchu vyvětrat.

Ramínka

Veškeré oděvy na ramínkách musí mít dostatek prostoru vedle sebe, aby se vzájemně nemačkaly. S tím musíte počítat ještě před pořízením nábytku a vyplatí se pečlivě změřit šíři prostoru pro ramínka zhruba podle jejich množství, které na ně budete věšet. V některých domácnostech se např. košile žehlí a skládají do komínku, jak to dělávali vojáci za socialismu, ale častěji se setkáváme s tím, že jsou věšeny volně na ramínka. Ostatně, vyžehlená košile i mikina také vypadá lépe, když visí na ramínku, skládání jim příliš neprospívá.

Vysavač

V mnoha domácnostech je typickým nešvarem ukládat vysavač do šatní skříně . Tam rozhodně nepatří a jistě není třeba zdůrazňovat, že tím hlavním důvodem je hygiena.