Moderní dubové podlahy

Dubové dřevo je velmi žádané http://obchod.belet.cz/x11966/j-12rs-jerabovy-vozik-s-rucnim-zdvihem pro další zpracování díky svým vynikajícím vlastnostem:
• trvanlivost
• tvrdost
• houževnatost
• pevnost
Z tohoto dřeva se vyráběla mlýnská kola, sudy, lávky, piloty k mostům. Vlastnosti dubu jsou ještě lepší, pokud se využije pro stavbu konstrukcí, které jsou trvale pod vodou.
dubová dýha
Jeho největší uplatnění je v nábytkářství, jak v podobě masivu, tak dýhy. Je dobře opracovatelný ručním nářadím, takže je oblíbený u řezbářů.
Kulatina se zpracovává na dřevěná podlahová prkna.
Podlahy jsou buď z masivu, anebo moderněji z vícevrstvých parket, jejíchž horní vrstva je dubová.
Dubové dřevo se dobře moří, takže je v široké škále barev, nebo je ponechaný původní vzhled a povrch se upravuje lakováním a olejováním. Údržba není složitá. Je potřeba udržovat požadovanou vlhkost prostředí (45-60% relativní vlhkosti). Podlaha se při mytí zbytečně nemáčí a používá se neutrální saponát určený na dřevo.
dubová alej
Pro zachování krásného vzhledu se podlaha nesmí poškrábat. Docílíme toho tím, že na nohy nábytku, se kterým se manipuluje (židle, stůl), se nalepí na spodní stranu filc.
Budoucnost přeje podlahovému vytápění, které je vhodné i pro podlahu z dřevěných podlahových prken, nejlépe z vícevrstvých parket. Při pokládce se jen musí vypočítat tepelný odpor a vybrat tu nejvhodnější variantu a použít lepidlo přímo vhodné pro podlahové topení.
Dubová podlahová prkna dávají vyniknout přirozené kráse dřeva. Dubové podlahy jsou přírodní ekologicky šetrný produkt z obnovitelného a recyklovatelného materiálu.
Dřevěná podlaha neshromažďuje prach a jiné alergeny, a proto je perfektní volbou pro harmonický a zdravý domov.
Díky moderní výrobě se ceny podlah v posledních letech přizpůsobily trhu a produkt je mnohem dostupnější než předtím.
Dobře udělaná dubová podlaha je na celý život a jejím pořízením se zvyšuje cena domu, takže je to skvělá investice.