Vezměte podzim na milost

Ruku na srdce, kolik z Vás miluje podzim se všemi svými výkyvy počasí, poklesy teplot, potažmo i změnou letního času na zimní? Pro mnohé to není nejpříjemnější období. Zpoza každého „rohu“ na nás číhá přinejmenším viróza, nebo rýma.
vžití do příběhu
Bereme útokem lékárny, čekárny obvodních lékařů se plní k prasknutí, děti požadují v důsledku nachlazení alespoň omluvenku z hodin tělesné výchovy. Pojďme se naladit na podzimní vlnu, která může být i velice příjemná. Jen si vzpomeňte na dětská léta, kdy nám vítr ani déšť zdaleka tolik nekomplikoval život. Ačkoliv jsme neměli k dispozici nepromokavou bundu, byla zábava jen tak se v dešti proběhnout.
krémová dýňová polévka
– Zkuste se i nyní přinutit k procházce bez ohledu na počasí, stačí se jen zachumlat do hřejivého svetru a šály. 20 minut na čerstvém vzduchu Vám krásně okysličí krev a budete se cítit svěžeji.
– Každý den zařaďte do jídelníčku nějaké „hřejivé jídlo“, teplá polévka pohladí Vaše smysly. Chilli, dýně nebo zázvor Vás postaví na nohy.
– Po dlouhém pracovním dni si jistě zasloužíte odpočinek s šálkem dobrého čaje, co takhle jablíčko se skořicí a medem? Ovoce a med dodá vitaminy, skořice zahřeje a povzbudí.
– Se zahradničením je amen, je na čase se přesunout domů a zútulnit si byt. Začněte drobnými dekoracemi z darů přírody, které najdete na Vašich toulkách lesem či loukou. Šípky ve váze jistě rozsvítí každý interiér.
– Už Vás přemohla podzimní nemoc? Vsaďte na horkou vanu s pár kapkami éterického oleje, použijte mateřídoušku, levanduli, nebo jinou Vaši oblíbenou vůni.
– Dejte vale zahradním večírkům a pokud chystáte oslavu, jistě nešlápnete vedle s posezením u krbu v pohodlí obývacího pokoje. Atmosféru doplní svařené víno, nebo punč.
– Pokud společnost nečekáte, oprašte knihovnu. Jistě na Vás nedočkavě od léta čeká, až si přijdeteopět vybrat nějaký napínavý příběh. Pod dekou a s kocourem na klíně se to bude číst jedna radost.
skořice a miska medu
– Zabavte děti dlabáním dýní a pomozte jim otevřít vrátka do pomyslného pohádkového příběhu, plného záhad, napětí, oranžového světla a překvapení. Pokud zbyde dýně i pro Vás, jistě z ní vykouzlíte jako mávnutím kouzelného proutku výtečný sladký koláč.
A pokud skutečně podzim není Váš šálek kávy, nezbývá než pod dekou vyčkat na vlídnější dny.