Růže v květináči u vás doma

Růže jsou nádherné, úžasně vonní a máme je rádi. Asi každá žena si přeje alespoň jednou za život dostat plnou náruč růží. Symbolizují lásku a pro jejich překrásnou a intenzivní vůni se přidávají do parfémů. Překrásné a vznešené jsou plané růže rostoucí v zahradách, i ty řezané, které si můžeme dát do vázičky. Jenže ty často velmi rychle zvadnou. Což je velká škoda. Doma totiž udělají hodně parády. Typickou barvou pro růže je sice sytě červená, ale růže nemají zdaleka jen jednu barvu. Mohou být oranžové, bílé, modré, růžové a plané růže i žíhané. Krásné jsou ale úplně všechny. Není problém si růže pořídit domů také v květináči a pěstovat si je. Vhodné jsou na pěstování v květináči takzvané mini růže. Důležité je umět se o ně vhodně postarat a nenechat je jen tak ladem. Za vaši péči a starostlivost se vám odmění.
miniaturní růže

Pěstujeme mini růže

Pokud si pořídíte domů mini růži v květináči, bude vám krásně kvést a vonět celé jaro i léto. Když budete pravidelně odstraňovat uschlé kvítky, umějí vydržet kvést ještě déle. Váš domov úžasně provoní a rozveselí. Na zimu se kytka musí nechat zazimovat, takže by měla po celou dobu být na místě, kde se teplota drží pod sedm stupňů, ale musí se dávat pozor, aby nezmrzly, takže pozor pokud je budete chtít dát ven, měli byste teplotu dobře hlídat. Jestliže by se ale teplota zvýšila, mohla by se růže vlastně probudit a tím by bylo všechno snažení pryč.
mokrá růže
Na jaře květinu
seřízněte, a postupně ji dávejte na teplejší místo. Asi po týdnu po probuzení ze zimního spánku můžete kytku umístnit na sluníčko, třeba na okenní parapet. Také nezapomínejte růže dobře a pravidelně zalévat a také je dobré je přihnojit, nejlépe přímo hnojivem určeným pro růže. Růže také vyžadují hodně prostoru, proto je raději sázejte do větších květináčů. Nebudete je muset alespoň tak často přesazovat.