Výbava pro dítě se dá zvládnout i levně

Zpráva o narození dítěte znamená velké štěstí a těšení se. Zároveň je to ale určitý krok do neznáma a obavy z toho, jakými budeme rodiči. Být dobrým rodičem není jednoduché. Dítě potřebuje nejen hodně lásky, pozornosti a pochopení. Je také důležité umět dítě zabezbečit materiálně, a to od miminka až do dospělosti. Jsou i takoví rodiče, kteří se rozhodnout, že budou bez dětí, protože by je nedokázali uživit. To je ale extrém. Vždy je potřeba najít nějakou střední cestu.
batole s úsměvem
Pořídit výbavičku pro novorozeně je opravdu finančně náročné. Než se miminko narodí, musíme si doma nachystat zejména:
· postýlku s matrací a peřinkami
· kočárek
· autosedačku
· oblečení
· přebalovací pult, pleny, ubrousky, podložky
· vaničku, dětskou kosmetiku
Toto je jen základ. Hodně maminkám se již osvědčili také např. elektronické chůvičky, kojící polštář, odsávačka mléka, sterilizátor atd. Na zimu je potřeba fusak, vybavení do kočárku, zimní kombinézka a další.
Všechny tyto věci stojí v obchodech nemalé peníze, a tak i základní výbava pro novorozence vyjde na několik desítek tisíc korun. Pokud nicméně maminka není příliš náročná a je ochotná pro svou malou ratolest pořídit i věci z druhé ruky, vše se dá pořídit velmi levně.
Hodně rodičů již využívá internetové bazary (např. emimino.cz, modrykonik.cz, aukro.cz…), kde jsou věci dostupné za minimální ceny. Dítko vyroste a nepotřebuje již kočárek, který se snadno na bazaru prodá tak, aby se na tom samém bazaru mohla koupit např. sportovní výbava.
dětská obuv
A není třeba se obávat, že zboží, které si takhle obstaráte, bude ošumtělé, polámané apod. Když dobře vyberete a najdete si např. i svoje oblíbené prodejce, máte záruku, že nikdo nepozná, že jste nakoupili v bazárku.
Je na každém, aby zvážil možnosti nabídky, které existují. Je ale dobré vědět, že oblečení a další potřeby pro děti se dají pořídit za pár korun a ušetřené peníze se pak mohou třeba hodit jako investice do vzdělání.