Závody Formule 1

Tyto slavné závody vznikly v roce 1946 a spadají pod Mezinárodní automobilovou federaci. Dělí se na několik sérií závodů jako nejznámější právě Grand Prix. Nebo také Velká cena. Také od roku 1950 se pořádá Mistroství světa jezdců a v neposlední řadě od roku 1958 pohár konstruktérů. Evropa se stává už po několikáté centrem dění, ale není výjimkou, že se závody konají po celém světě.
fanoušci závodů Ferarri
Jako např Čína a Malajsie.
Grand Prix, která vznikla ve Francii se jezdí vlastně po celém světě a není to jen pod záštitou Formule1. Nejúspěšnějším mužem v závodu je bezkonkurenčně Michael Schumacher. Celkem získal sedm titulů a hned za ním v závěsu se umístil Argentinec Juan Manuel Fangiro. V poháru konstruktérů už několik let Ferrari válcuje všechny své protivníky na plné čáře. Nadcházející sezona je již sedmdesátá. Účastní se jí jako pokaždé dvacet závodníků, a to v deseti týmech. Od roku 1950 zhruba do roku 1958 mezi sebou v závodech soupeřili hlavně Itálie a Argentina. A od roku 1960 se zapojili především Velká Británie, Austrálie a USA.  A nakonec se začaly přidávat země jako je jihoafrická republika, Kanada, Belgie.
Sponzoři jsou pro Formuli 1, jeden z nejdůležitějších pilířů závodu. Bez nich by totiž týmy vůbec nemohli vyjet. Nejznámějším je Red Bull nebo Coca cola. Neméně důležití jsou i vlivní lidé a jejich organizace. Držitelem markentingových práv na Formuli 1 je Bernie Ecclestone.
ferrari formule 1
Důležitá a velmi vlivná organizace je Světová rada motorsportu. Jejím předsedou je Jean Todt z Francie. Pod ním jako náměstek předsedy pro sport Graham Stoker z Velké Británie. Poté už následují místopředsedové pro sport a to jsou: José Abed za Mexiko, Michel Boeri za Monako a další. Mezi členy najdeme i Radovana Nováka za Českou republiku. Jako zajímavost bych chtěla zmínit Concordskou dohodu. Je uzavřená mezi týmy Formule 1 a pořadatelem a je tajná. I přesto, že upravuje procedury a tok peněz. Na závodě samozřejmě nemůžou chybět legendární Pit babes. Což jsou modelky či mladé krásné dívky v reklamních titěrných bikinách na závodech Grand Prix.