Sedačka
Pro mnoho cyklistů je jasnou volbou sedačka, která se přidělá na kolo rodiče. Jezdily tak generace našich prarodičů i rodičů, takže se očividně jedná o řešení, které funguje. Obrovskou výhodou různých sedáků je, že dítě neztrácí kontakt s mámou či tátou, takže máte pořád přehled o tom, co se vzadu děje. Sedačky se také snadno přendávají, takže se v průběhu jízdy můžete v péči o potomka prostřídat.
To se hodí hlavně u delších výletů, nebo tam, kde se střídají kopce a roviny. Táta táhne do kopce, máma si svůj díl odvede na rovině. Nevýhodou pak ale je, že váš syn nebo dcera jsou vystaveni všem rozmarům počasí, takže v případě deště se z pohodového výletu může rychle stát noční můra. Oproti jiným řešením také malý člověk nemá naprosto žádnou ochranu proti případným nehodám, takže sedačka není vhodná například tam, kde jezdí auta nebo běhají psi.
Vozík
Hitem posledních let je vozík, který se připojí za kolo. Ten má tu výhodu, že dítě je v něm chráněné proti dešti, hmyzu, a celá konstrukce je stabilnější. Na druhou stranu je potřeba počítat s tím, že naložený bude vážit i přes dvacet kilo, takže se hodí spíše tam, kde jezdíte po rovině. Oproti sedačce je také jeho uchycení také pevnější, ale i komplikovanější, takže pokud se nechcete střídat i o kolo, tak vozík nejspíše poveze celou dobu jen jeden z vás. Při výběru byste měli sáhnout po modelu se zabudovanou sedačkou, díky které vás z rovnováhy nevyvede nečekaný pohyb dítěte. Mějte také na paměti, že takovýto potah znamená, že budete muset častěji zastavit, a dítě zkontrolovat, protože povoz znamená omezení přímého kontaktu za jízdy.
Přídavné kolo
Rodiče větších dětí často nedají dopustit na možnost připojit dětský bicykl za svůj vlastní. To je super, pokud už se váš potomek sám na kole udrží, ale i tak byste měli myslet na to, že i pouhé sezení na kole unaví rychleji předškoláka než dospělého. A rada na závěr: HELMA by měla být samozřejmostí pro každou hlavu, tedy i pro tu ve vozítku.