Jakými způsoby uspořit dětem peníze?

Aby si jednou vaše děti dokázaly zajistit vlastní život, jsou potřeba peníze, kterých mladí lidé, kteří odcházejí z domova obvykle příliš nemají. Proto je vhodné, abyste svým ratolestem šetřili už od kolébky, jinak budou mít život daleko složitější. V současnosti existuje celá řada možností, jak peníze našetřit a zároveň se naprosto nezruinovat.
rozsypané centy

Stavební spoření

Ještě relativně nedávno se jednal o ten nejlepší způsob, jak uspořit za poměrně krátkou dobu slušné peníze, ale to už dnes neplatí. Stavební spoření dnešních dnů již není to, čím bývalo, a proto od něj dává mnoho lidí ruce pryč. Není však až tak špatné, jak se říká. Důležitou výhodou je garance pojištěných vkladů, takže v případě krize o nic nepřijdete. Svou váhu má i státní příspěvek, který již není tak velký jako kdysi, ale dva tisíce na ruku ročně jsou lepší než nic. Problém je, že budete-li chtít vybrat peníze dříve než po uplynutí šestileté lhůty, budete sankcionováni.
domácí úspory

Podílové fondy

Daleko výhodnější se mohou zdát podílové fondy, i když jak se to vezme. Z těch můžete čerpat kdykoliv se vám to bude hodit. Navíc se vždy bude jednat o váš majetek, nikoliv o majetek státu nebo banky. Když navíc vydržíte investovat déle než tři roky, můžete se těšit z toho, že vaše výnosy nebudou podléhat žádné dani. Takto si lze přijít ke slušným financím během velmi krátké doby. Odradit vás může nulová garance jak vkladů, tak i výnosů. Tento druh spoření tak není vhodný hlavně pro lidi, kteří mají rádi stoprocentní jistotu, což v tomto případě neplatí.

Dům nebo byt

Spoření může mít mnoho podob a jednou z nich je i investice do vlastního domu. Ten jednoho dne vaše děti tak či tak zdědí. Budou mít tak jistotu bydlení, a to není v dnešní době málo. Navíc se nemovitost může prakticky kdykoliv prodat, takže v případě finanční nouze lze postupovat takovýmto způsobem. Z dlouhodobého hlediska je ale po všech stránkách lepší si bydlení podržet .