Jejda!!!

Tak takové slovo čas od času můžeme vypustit z pusy, když se postavíme na váhu nebo si chceme vyzkoušet naše oblíbené oblečení. A ouha, nějak se nám špíček převalit ven. Je sice pravdou, že bříško se dá skrýt podstatně lépe, než boky, ale nicméně na sebevědomí to nepřidá. A na zdraví už vůbec ne. Tuk, který se rozhodl usídlit okolo pasu, zkrátka musí pryč. Dobrá zpráva je, že to nemusí být zase tak náročný úkol. Bude to chtít překopat jídelníček, dodržovat pitný režim, přidat nějakou detoxikační proceduru a trochu pohybu. Ale vlastně ještě jednu důležitou věc. Hlavně se musíme rozhodnout, že faldíky nechceme a vytyčit si cíl, co od té změny očekáváme. Takovým rozhodnutím v naší hlavě to všechno začíná.
džínové kraťasy

Začátek máme a jak dál?

Nikdo neslíbil, že to bude procházka růžovou zahradou, ale možná budeme muset ze sebe vydat další vlastnosti, jako bojovnice nebo zapomenout na slovo, ono to nejde.
1. Cukry – to bude dobrý začátek, zapomenout na sladké. Omezit pití slazených nápojů a je jedno, zdali studených nebo teplých. Dortíky, řezy a sušenky, ačkoliv vypadají lákavě, nejsou dobrými společníky. To stejné platí o ovoci. Je totiž sladké a do vašeho jídelníčku ho rozhodně zařaďte pouze v dopoledních hodinách.
potraviny na dlani
2. Bílkoviny – ty si můžete skutečně dopřát, co hrdlo ráčí. Dostatek bílkovin dodá tělu energii a zasytí na dlouhou dobu. Najdete je například ve fazolích, luštěninách, sóje, rybách, tofu, ale i jogurtech. Na jejich trávení tělo spotřebuje více energie, než na spalování tuků a to přesně potřebujete.
3. Stres – to je zapeklitá věc, v mnoha případech stojí za tím, že přibíráte. Není to jednoduché, ale zkuste zůstávat více v klidu a neřešit malichernosti. Musíte pamatovat na to, že stres ubližuje vašemu tělu po všech stránkách, tak je třeba se ho naučit zvládat.
činka a zelenina
4. Pohyb – samozřejmě bez toho to nepůjde. Jen leckdy někdo může mít problémy zdravotní, že nelze posilovat, běhat nebo jezdit na kole. Ale svižnější procházka s trekkingovými holemi ještě nikomu neublížila. I to se počítá.
5. Přílohy – zkuste je vynechat a nahradit třeba větší porcí zeleniny. Zapomeňte na knedlíky, brambory a zkuste udělat třeba obměnu – nudle shirataki, quinu nebo červenou čočku.
6. Pitný režim – ten nikdy nepodceňujte a dodržujte. Když nebude vaše tělo dostávat dostatečný přísun vody, tak si začne vytvářet rezervy, aby mělo z čeho brát. Samozřejmě pak pas je skvělý kandidát na úschovu.
7. Netrapte se hlady – tohle není vůbec dobré, když tělo nedostane porci jídla, bude si také dělat zásoby, ale o co víc, vy se snažíte kritickou dobu přetrpět, ale pak podlehnete pochutinám ve vaší ledničce a to hlavně večer, kdy přijde tak zvaný vlčí hlad.
Nevzdávejte to, výsledek pak uvidíte během pár týdnů nebo měsíců.