Nejste nadšeni ze svého života?

Cítíte, že váš život se neubírá takovým směrem, jaký jste si vysnili a představovali, že bude? Buďte si jistí, že v tom nejste sami.

Mnoho lidí má pocit, že jim něco v životě uniklo, nestihli spoustu věcí, které měli v plánu a celková situace, ve které se nacházejí, jim jednoduše nevyhovuje.
mokré čtyřlístky

Kde se stala chyba?

Podstatné je uvědomit si to, že drtivá většina věcí, které si plánujeme nebo chceme, nejde dle našich představ.

I když se všemožně snažíme a bojujeme o to, co bychom si přáli mít nebo zažít, život nám dá facku v podobě toho, že se skutečnost bude lišit od toho, co chceme my sami.

To však ještě neznamená, že je tomu tak ve všech případech a nikdy se nedočkáme toho, abychom zazářili a žili si pohádkově. Těžká práce, vynaložení všeho úsilí, schopnost překonávat překážky a víra, že lze něčeho dosáhnout díky ambicím a přesvědčení, že to jde, už mnoho lidí přivedla do stavu, kdy jejich život žili naplno a byli opravdu šťastní.

Závist jako kámen úrazu

Možná máte pocit méněcennosti a nespokojenosti nad vaším životem i díky tomu, že máte ve vašem okolí případ, kdy si někdo žije nad poměry a všechno se mu daří.

Říká se tomu závist nad něčím, o čem ani nevíte, jestli je skutečné.

Nemůžete druhým závidět to, co mají a vám to schází. Abyste byli spokojeni, nepotřebujete k životu ani peníze a ani štěstí.

Jediné, co vám může přinést dobrý pocit ze sebe samých a průběhu vašeho života je to, že budete vděční za všechno, co máte. Jsou to právě maličkosti, které z našeho života dělají celek a přinášejí nám pocit štěstí. Vzácností je to, že se z nich budete těšit a nepromarníte váš čas na zemi tím, že budete chtít žít život někoho jiného.
zamilovaní lidé

Změnit můžete úplně všechno

Pokud vás trápí myšlenka na to, že je váš život prázdný a nic v něm, nemá pro vás smysl k tomu, abyste ho žili naplno, můžete se i vy postarat o to, aby se to změnilo. Nemůžete však čekat na to, že vám to spadne do klína samo, ale naopak vynaložit veškerou vaši energii a snahu k tomu, aby ta změna přišla díky tomu, že pro to děláte maximum.