PŘÍSNĚ TAJNÉ: Modelky prozradily, jak na fotkách vypadají tak štíhlé

Co je to nejdůležitější při fotografování? Pózování. Nejde jenom o to, jak se tváříte, ale také o to, jak stojíte, jaká děláte gesta, jak vysoko máte bradu, z jakého úhlu jste focena, kam se díváte, kde máte ruce a samozřejmě, jak jste nalíčená, co jsou vaše největší nedostatky a co naopak musíte světu ukázat. Na fotografiích dělají mnozí profesionálové, a ačkoli mnohé jsou opravené digitálně ve photoshopu, ne všechny modelky se takto upravovat nechávají. Některé prostě jenom vědí, jaké triky při pózování zrcadlovkám používat.
štíhlá modelka v poli
Pokud se chcete dozvědět, na co si dát pozor, co vnímat, jak stát, co ukazovat, co zase zakrýt a jak se při focení zdát štíhlá, krásná a sebevědomá, rozhodně si přečtěte následující body.

Rada č. 1
–          Vytáhněte krk, narovnejte ramena a tlačte je co nejvíce dolů a dozadu. Vystrčte bradu a mírně ji skloňte. Žádné přehnané pohyby  stačí jenom pár milimetrů, ale se stínem to udělá hodně. Navíc tak zvýrazníte své klíční kosti a ňadra.

Rada č. 2
–          Abyste neměly dvojitou bradu, přilepte jazyk na horní patro – opravdu to funguje! Zeptejte se hollywoodských celebrit, které se takto procházejí po červených kobercích.

Rada č. 3.
–          Požádejte fotografa, aby vás fotil z místa, kde bude níže než vy. Zamezíte tak jednak dvojité bradě a jednak převezete stín, který tvaruje vaši tvář a může se zdát, že je až o pět kilo tlustší. Také tak převezete kruhy pod očima.
modelka v černých bikinách
Rada č. 4.
–          Čím blíže jste objektivu, tím větší vypadáte a tím více jdou vidět nedokonalosti na vaší tváři. Proto si zachovejte odstup dobrých dvě stě centimetrů, klidně i více.

Rada č. 5.
–          K objektivu si stoupněte mírně bokem více než čelem a tělo lehce vytočte k fotografovi, nohu přes nohu, přičemž váhu přeneste na tu nohu, kterou máte vzadu.