PŘÍSNĚ TAJNÉ: Modelky prozradily, jak na fotkách vypadají tak štíhlé

Co je to nejdůležitější při fotografování? Pózování. Nejde jenom o to, jak se tváříte, ale také o to, jak stojíte, jaká děláte gesta, jak vysoko máte bradu, z jakého úhlu jste focena, kam se díváte, kde máte ruce a samozřejmě, jak jste nalíčená, co jsou vaše největší nedostatky a co naopak musíte světu ukázat. Na fotografiích dělají mnozí profesionálové, a ačkoli mnohé jsou opravené digitálně ve photoshopu, ne všechny modelky se takto upravovat nechávají. Některé prostě jenom vědí, jaké triky při pózování zrcadlovkám používat.

Pokud se chcete dozvědět, na co si dát pozor, co vnímat, jak stát, co ukazovat, co zase zakrýt a jak se při focení zdát štíhlá, krásná a sebevědomá, rozhodně si přečtěte následující body.

Rada č. 1
Vytáhněte krk, narovnejte ramena a tlačte je co nejvíce dolů a dozadu. Vystrčte bradu a mírně ji skloňte. Žádné přehnané pohyby stačí jenom pár milimetrů, ale se stínem to udělá hodně. Navíc tak zvýrazníte své klíční kosti a ňadra.

Rada č. 2
Abyste neměly dvojitou bradu, přilepte jazyk na horní patro – opravdu to funguje! Zeptejte se hollywoodských celebrit, které se takto procházejí po červených kobercích.

Rada č. 3.
Požádejte fotografa, aby vás fotil z místa, kde bude níže než vy. Zamezíte tak jednak dvojité bradě a jednak převezete stín, který tvaruje vaši tvář a může se zdát, že je až o pět kilo tlustší. Také tak převezete kruhy pod očima.

Rada č. 4.
Čím blíže jste objektivu, tím větší vypadáte a tím více jdou vidět nedokonalosti na vaší tváři. Proto si zachovejte odstup dobrých dvě stě centimetrů, klidně i více.

Rada č. 5.
– K objektivu si stoupněte mírně bokem více než čelem a tělo lehce vytočte k fotografovi, nohu přes nohu, přičemž váhu přeneste na tu nohu, kterou máte vzadu.